VERİ KURTARMA

Veri kurtarma, bozulma veya silinme yüzünden erişilemeyen bilgisayar hard diskleri, harici sürücüler, optik cihazlar, teyp kartuşları (DLT, DAT, LTO), CD/DVD, USB flash bellekler, bellek kartları (SD, xD, CF) gibi elektronik kayıt ortamlarındaki verilerin çeşitli tekniklerle geri getirilmesi işlemidir. Veri kaybı genellikle yazılım hataları, işletim sistemi problemleri, bilgisayar virüsleri yüzünden yaşanılabildiği gibi, mekanik, elektriksel veya insani hatalar sebebiyle de gerçekleşebilir.

Laptoplar kullanım kolaylıklarından dolayı bir çok problem riskini de oluştururlar;sıklıkla araç içinde tren veya uçakta kullanılırlar,bu şekilde taşınabilir olmaları düşürme,aşırı sarsıntı,ani sert darbeler kötü hava koşulları
(çok sıcak, çok soğuk) , sıvı teması( kahve,çay dökülmeleri) gibi koşullardan doğan hasar riskleri diğer masaüstü cihazlar ve sunuculara göre daha fazladır. Harici diskler sık sık back-up veya büyük dosya transferi amacıyla yine ev ofis ve araç içerisinde kullanıldığında buda fiziksel hasar risk oranını arttırır.

Şirketinize ait geçmiş yıl muhasebe kayıtlarının bilgisayarda kayıt altında tutulduğunu düşünün, olası bir hasarda, sabotajda, yangında, depremde muhasebe kayıtlarınızı saniyeler içerinde kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda panik yapmamak lazım. Bilgisayarınızdaki, harici diskinizdeki veya sunucunuzdaki verilerinize ulaşamıyorsanız, firmamız verilerinize tekrar ulaşmanız için size yardımcı olabilir.

Bozulmuş veya silinmiş bir veri tamamen yokolmuş anlamına gelmemektedir.Bilgisayarınız birden siyah bir 
ekran veya mavi bir ekranda hata mesajı verir,veya hardiskinizden anormal bir şekilde sesler duymaya başlayabilirsiniz, lütfen bilgisayarınızı hemen kapatın ve tekrar açmayın.Bilgisayarınızı tekrar açmanız verileriniz üzerinde oluşan problemi arttıracak ve veri kurtarma başarı şansını düşürecektir.Lütfen hemen firmamızın yetkilisi ile görüşüp ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanın.