• CCTV HİZMETLERİMİZ
  • CCTV HİZMETLERİMİZ

CCTV HİZMETLERİMİZ

CCTV Kapalı Devre Televizyon Sistemidir.Televizyon sisteminden farklı yanı bir merkezden açık ve geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine Lokal bir alan içinde görüntü izleme sistemlerinin genel ismidir.

Basit bir CCTV Sistemi Kurulması İçin Gerekli Kompanentler

 

     Güvenlik Kamerası

     Güvenlik Kamerası Lensi

     Güvenlik Kamerası Adaptörü

     Kamera BNC jack'ı

     Kamera Power Jak'ı

     Görüntü Kayıt Kartı veya Dijital Kayıt Cihazı(DVR,DMR)

     İç Ortam veya Dış ortam Muhafazası

     İç Ortam veya Dış ortam Muhafaza Ayağı

     Alınan Ölçüler doğrultusunda Kablo

 

CCTV Sistemi Kurmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar;

     Görüntüsü aktarılacak olan alanın İç ortam veya dış ortam olduğuna dikkat edilmeli ve hangi ortamda kullanılacak ise o ortam şartlarına uygun yapıda ki kameradan satın alınmalıdır.

     Görüntüsü aktarılacak olan alanda gece(Işıksız Ortam) görüntü kayıdı veya izleme yapılıp yapılmadığına dikkat edilmeli görüntüsü aktarılacak olan alanda sadece gece görüntü kaydı yapılıp izleme yapılacak ise "GECE GÖRÜŞLÜ" kamera alınmalıdır.Gece Görüşlü kameralarda IR (IRILLUMINATOR) ledleri mevcuttur IR sayısı fazla olan kamerada daha kesin çözüm elde edilmektedir.

     Görüntüsü aktarılacak olan alanda Gündüz (ışıklı Ortam)görüntü kayıdı veya izleme yapılıp yapılmadığına dikkat edilmeli ve bu alanın görüntüsü gerçek renklerde kayıt edilip izleme yapılacak ise "RENKLİ KAMERA"alınması gerekmektedir.Diğer bir olasılıkolan Siyah Beyaz Kayıt edilip izleme yapılacak ise "S/B" (SİYAH/BEYAZ) Kamera satın alınmalıdır.

     Görüntüsü aktarılacak olan alanda üst düzey görüntü kalitesi ve alanın net görüntülenmesi isteniyor ise kameranın özelliği olan sensör değerinin küçük olmasına dikkat edilmelidir.(1/3")

     Görüntüsü aktarılacak olan alanda hangi yapıda kamera kullanılması gerektiğine dikkat edilmeli ve uyugun olan Dome,Speeddome,İp veya CCD kamera satın alınmalıdır.

 

Güvenlik Kamerası Seçimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Husular:

     Görüntüsü aktarılacak olan alanda geniş açının veya uzunluğun önpalnda olmasına dikkat edilmeli ve Geniş açı talep ediliyor ise lensdeki mm değerinin küçük olması gereklidir (2,8mm) veya uzunluk talep ediliyor ise mm değerinin büyük olması gereklidir (12mm).

     İhtiyaç duyulan lensin Autoiris veya Standart özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

     Görüntü Kayıt Kartı veya Dijital Kayıt Cihazı(DVR,DMR) Seçimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Husular:

     Görüntü kaydının ve görüntü aktarımının greçek zamanlı olması talep ediliyor ise seçim yapılması gereken ürünün FRM değerinin yüksek olmalıdır.FRM değeri/Kamera adeti Yaptığınızda kamera başına 25FRM düştüğü taktirde alacağınız kart veya cihaz gerçek zamanlıdır.

     Kayıt edilen görüntüyü veya monitöre aktarılan görüntünün uzaktan erişim ile izlenilmesi talep ediliyor ise uzaktan erişim özelliğine sahip olan Kart vey Dijital kayıt cihazı alınmalıdır.

     Dijital kayıt cihazlarında HDD dahil değildir.

     PCI kartların yazılım desteği mevcuttur ve uzaktan erişim için kutu içerisinde ki yazılım veya internet explorer kullanılabilir.

     4 (dört)kanal PCI kartlarda üzerine dahil 4 adet BNC girişi mevcuttur.4 kanal üzerindeki kartlarda Kutu içinden 8'li,16'lı ve 32'li gibi çoklayıcılar çıkmaktadır.

     İç Ortam veya Dış ortam Muhafazası Seçimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Husular:

     Kullanılan Kameranın bulunduğu ortam gereğince muhafaza alınmalıdır.Soğuk hava şartlarında görüntü aktarımı yapan kameralar için Rezistanslı muhafaza tavsiye edilir.

Firmamız; elektronik güvenlik sistemleri otomasyonu ve entegrasyonu ile ilgili tüm konularda,montaj ve projelendirme , interkom ve akılı ev otomasyonu,ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.Sağlıklı keşif , doğru proje , kaliteli ürün , hatasız kurulum ve satış sonrası teknik destek hizmetlerini İlke edinen firmamız akademik eğitimli , profesyonel ve uzman kadrosu ile tüm alt yapısını sağlam temeller üzerine inşa etmiştir.