NOTEBOOK TAMİRİ

3es Bilgisayar olarak profesyonel anlamda laptop tamiri ve yedek parça satışı yapmaktayız.

Laptop Ekran Kartı Tamiri

Ekran kartları arızası tamiri veya değişimi mümkün sorunlar olduğundan , bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde laptop tamir servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.Laptoplarda ekran kartı arızası genelde aşırı ısınmaktan kaynaklanmaktadır. Isınmanın kaynağı ise ya soğutucu fanların tıkalı olması, yada laptopların yatak, yastık ve kanepe gibi eşyaların üzerinde sıklıkla kullanılmasıdır. Laptop ekran kartı arızası ile karşı karşıya kalmamak için belirli periyotlarda laptoplarınızın soğutucu fanlarının bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kullanım için sorun teşkil etmiyorsa laptop altı soğutucu fanlarında kullanılması tavsiye edilir

Laptop Ekran Tamiri - ( Laptop Ekran Değişimi )

Laptop ekranım kırıldı ne yapmalıyım ? Laptopumun ekranında görüntü çok silik , Laptop ekranımda renk bozukluğu var , Laptop ekranına sıvı döküldü ne yapmalıyım ?

Yukarıda sıraladığımız sorunlar birtanesi yada birkaçı ile karşı karşıya iseniz yapmanız gereken  bizimle iletişime geçmek ve adres kaydınızı bırakmak olacaktır. laptop tamir ekibimiz laptopunuza uygun ekranı adresinize getirerek adreste laptop ekran tamiri , laptop ekran değişimiyapmaktadır. 

Eğer Bursa dışından bize ulaşıyor iseniz laptopunuzu paketlemiz dahilinde sözleşmeli kargo ile laptopunuzu adresinizden aldırıyoruz ve laptop ekran tamiri , laptop ekran değişimi yapıldıktan sonra tekrar adresinize kargoluyoruz.

Laptop Anakart Tamiri

Laptop Anakart'ları üzerlerindeki binlerce devreden oluşmaktadır ve bu devreleri tamamlayan mosfedler , çipsetler , besleme üniteleri ( max entegreleri) gibi elektronik parçalar bulunmaktadır.
Yüksek (dengesiz) voltaj , laptop anakartlarına sıvı teması , oksitlenme , dış etkenler ve darbeler , aşırı ısınma gibi etkenler ile laptoplarınız anakart arızası vermektedir.
Bir diğer arıza ise laptop şarj soketi arızasıdır. Bu arızanın %90 sebebi ise laptop şarja takılı iken yan çevirilmesi , darbe almasıdır.
Yukarıda belirttiğim arızalar ile karşılaşılması durumunda laptop tamiri bölümümüz ile irtibata geçerek arıza kaydı bırakmanız yeterli olacaktır.

Laptopunuz adresinizden alınarak laptop tamiri ustalarımız tarafından onarılacak ve en kısa sürede teslim edilecektir.

Laptop Menteşe ve Kasa Arızaları (Kırıkları) :

3es Computer olarak laptoplarınızda meydana gelen kırılma ve çatlamaları firma bünyesinde onarıyor yada yedek parçalarımız arasında mevcut ise bire bir aynısı ile değiştiriyoruz.

LAPTOP TAMİRİ VE BAKIMI

Laptop arızalarını 3 farklı bölüme ayırabiliriz. Elektronik, yazılımsal ve kasa sorunları. Laptoplarda elektronik aksam arızalarında genelde laptop anakartlarında meydana gelmektedir. Buda anakart üzerinde çip arızası, elektronik devre arızası veya soket arızası olabilir. Genellikle laptoplarda aşırı ısınmadan dolayı çip arızaları meydana gelmektedir. Bu tarz arızalarda profesyonel laptop tamiri yapılmadan kurtarılamaz

Laptoplardaki bu aşırı ısınmayı önlemenin yöntemlerini kısaca şöyle sıralayabiliriz.

· Laptop kesinlikle halı, yatak, yastık veya koltuk gibi eşyaların üzerinde kullanmamak.

· Laptop altına mutlaka laptop altı soğutucu kullanınız.

· Laptop ortalama 6 ayda bir iç bakımını mutlaka yaptırınız.